דף הבית | כתבות זמרים חדשים | מהמוסך הירושלמי תצא המהפכה: נופר בטאט לא עוצרת

מהמוסך הירושלמי תצא המהפכה: נופר בטאט לא עוצרת

מהמוסך הירושלמי תצא המהפכה: נופר בטאט לא עוצרת

אחרי שהגיעה לחצי הגמר בתוכנית "אייל גולן קורא לך" היא החלה לעבוד על אלבום חדש. לאחרונה הוציאה קליפ ראשון, שצולם כולו במוסך מקומי. כעת היא מסמנת את המטרה הבאה: "אני יודעת שהפריצה הגדולה תגיע"

נראה כאילו זה רק עניין של זמן עד שנופר בטאט תהיה זמרת שכל בית בישראל מכיר. ככה זה כשאת משלבת בין קול מיוחד, שירים מקפיצים ופרפורמיות טבעית. תוסיפו לזה סיפור מיוחד על איך שהמוזיקה החזירה אותה לחיים, ותקבלו את כל החבילה.

נופר בטאט הירושלמית, שהגיעה עד לחצי הגמר בתוכנית 'אייל גולן קורא לך', יוצאת עכשיו בסינגל חדש עם קליפ שצולם כולו במוסך ירושלמי ומחכה לפריצה הגדולה. "אני יודעת שהיא תגיע", היא מבטיחה.

מגיל 8 על הבמה

בטאט (28) גדלה בקרית מנחם והבינה כבר מגיל שמונה שהיא תהיה זמרת. "זה היה כשעליתי לשיר את 'אדון עולם' מול 400 אנשים בבית הספר", היא נזכרת. מאז היא לא ירדה מהבמות – הופעות עם אביה בלהקת החתונות שלו, להקת פיקוד המרכז, שהליך הקבלה אליה כלל לא פחות מחמישה אודישנים, וכמובן חצי הגמר בתוכנית של אייל גולן.

לבטאט ולגולן יש קשר מיוחד. כשהיתה בת שמונה היא נפגעה קשה בתאונה סמוך לביתה, אושפזה בהדסה עין כרם ולא תקשרה עם הסביבה. אמא שלה החליטה שמהמוזיקה תבוא הישועה והשמיעה לה את הקלטת של אייל גולן שהיתה לה בווקמן. ואז, בדרך נס, כששמעה את השיר 'לחישה בלילה' בטאט התעוררה לפתע וחזרה להכרה. שבוע אחרי היא כבר חתמה על טופס שחרור מבית החולים.

המשבר הגדול

לאחר ההצלחה הגדולה בתוכנית, כמו במקרים רבים אחרים, נגמרו 15 דקות התהילה של בטאט והגיע המשבר. המשפחה של נופר, שתמכה בה כלכלית עד אז, נקלעה למשבר כלכלי עקב ההוצאות על המוזיקה שלה. בעלה נאור, שאותו הכירה כבר בגיל 18 ואיתו יש לה שני ילדים, החליט שהוא תומך בחלום שלה ובטאט המשיכה להופיע ובמקביל לחפש משקיעים. "אני ילדה תמימה. הגיעו אלי אנשי עסקים שרצו להשקיע בי, והאמנתי להם", היא מעידה על עצמה.

ומה קרה?

"אף אחד לא השקיע. בכל פעם התאכזבתי מחדש. הגעתי למצב של חוסר ביטחון, לא היה אופק. אבל האמנתי בעצמי וידעתי שאין מצב שאני לוקחת עוד פעם כסף מההורים. הייתי חייבת להוכיח את עצמי".

איך עושים את זה?

"המשכתי להופיע בכל מיני מקומות. הייתי זמרת הבית של מועדון ה'זברה'. הייתי מופיעה בחתונות, מכניסה חתן וכלה לחופה. החלום שלי היה להוציא שירים".

לשיר מתחת לחופה

לפעמים חלומות מתגשמים, וזה של בטאט התגשם בדיוק באירוע הכי חשוב בחייה. "הפעם הראשונה שהלחנתי שיר היה לכבוד החתונה שלי", היא נזכרת. "נאור לא ידע כלום על זה. הרגשתי שאני חייבת להראות לו כמה הוא חשוב לי וכמה אני מעריכה את התמיכה שלו. אז הלחנתי יחד עם חברים את השיר 'המלאך ששומר עלי' ושרתי לו את זה אחרי החופה. הוא היה בהלם".

בטאט מספרת שבן זוגה מפרגן לה ותומך בה בכל צעד בקריירה שלה. "נאור יודע שהמוזיקה זה אני, הוא הולך איתי להופעות ואף פעם לא מקנא לי.

ואז הגיע אליקו

למרות האירוע המרגש בחתונה והתמיכה של בן זוגה, קריירת השירה של בטאט עדיין לא הצליחה להתרומם באותה התקופה. "הייתי מקבלת הרבה הצעות לתוכניות ריאליטי ודחיתי את כולן", היא מספרת. "ואז יום אחד מתקשר אלי מפיק שהכרתי מתחרות שהשתתפתי בה, והוא אומר לי שהוא רוצה לחבר ביני לבין מישהו שמחפש זמרת".

בשלב הזה נכנס לתמונה אליקו אלמשעלי, האמרגן של נופר. "הוא התקשר אלי ואמר שהוא רוצה להיפגש", נזכרת בטאט. "אמרתי לעצמי שנגמרה התקופה הנאיבית שלי, אבל נאור דחף אותי להיפגש איתו ואמר שאין מה להפסיד".

אלמשעלי הוא לא אמרגן טיפוסי במוזיקה המזרחית. לא תשמעו כאן על חוזה דרקוני או על שתלטנות קיצונית. מדובר באדם מקצועי שנותן לבטאט את החופש המקצועי שהיא רוצה, עם ההכוונה שהוא מביא איתו מהניסיון שצבר.

"בהתחלה הוא היה נראה לי מאוד רשמי. אמרתי לעצמי, 'מי זה הבן אדם הזה?'. הוא היה שונה ממה שהכרתי. לא סתם אלוהים שולח כל דבר בזמן. אני מאחלת לכל יוצר מנהל כזה. הוא ראה אותי מופיעה בפעם הראשונה והרגשתי ממנו רצינות. אמרתי לעצמי שאולי סוף סוף הגיע מה שרציתי. מאז אנחנו יחד כבר ארבע שנים".

אלוהים ואני

בואי נדבר רגע על אלוהים. את מזכירה אותו הרבה.

"תשמע, אני בן אדם מאוד מאמין. זה חלק חשוב ממני, אבל אני עדיין לא דתייה ואני מקבלת כל אדם באשר הוא. אני חושבת שבהרבה תקופות שהרגשתי חוסר ודאות מקצועית האמונה הזאת עזרה וליוותה אותי".

ואיך את מסתדרת כזמרת וכאמא במשרה מלאה?

"זה מחשל. להיות אמא לשני ילדים זאת חוויה מיוחדת. זה גורם לי להישאר עם הרגליים על הקרקע. כשבאו הילדים זה פיקס ומיקד אותי. הם לימדו אותי את מהות החיים. ההורים וחמותי עוזרים לי הרבה בשמירה עליהם כשאני צריכה להופיע".

תספרי לי על הסינגל החדש שהוצאת. קצת מוזר לצלם אותו במוסך, לא?

"האמת שזה היה רעיון של אליקו, אז אולי כדאי שהוא יסביר".

אליקו: "השיר מדבר על אדם שעובד מאוד קשה. אשתו שואלת אותו: 'מה יהיה איתך? יש לך ילדים, חיים אחרים, מה יהיה איתך והעבודה שלך?' אז חיפשתי לוקיישן של עבודה קשה. בהתחלה חשבתי על הייטק או משהו בסגנון, אבל זה לבן מדי ולא מתאים למוזיקה שלנו. הלכתי על מוסך פה בירושלים, כי זה היה חייב להיות בעיר. צירפתי לזה להקת רקדנים ועבדנו על זה לילה שלם. זו היתה חוויה".

ומה לגבי העתיד?

"אני מופיעה באירוע ליום הזיכרון בקרית שמונה ב־29 באפריל", מציינת בטאט. "בקיץ אני אופיע בהרבה חתונות. יש לי שיר שנקרא 'מגיע אליי', שזה משהו שאליקו חשב עליו. הרי כל השירים של הכניסה לחופה הם על נשים, אז למה אין שיר כניסה לחופה על החתן? אז יצרנו שיר של כניסה לחופה לחתן ואני הולכת להופיע איתו בהרבה חתונות. בעיקרון אני מחכה לפריצה הגדולה ויודעת שהיא תגיע".

ראו גם:

ניסים ברנס עם פאנצ'ו – יש לך את זה

הכירו את ניסים ברנס, יוצר וזמר העמל על אלבום הבכורה שלו מתוכו הוציא לאחרונה את …